Архива на вести за 11 Јули 2019

Британската здравствена агенција спровела студија во која се покажало дека лошо влијае врз билките, но и врз човечкото здравје. Во денешно време многу е тешко ...
сите 2 | | | веќе видена

Доколку сте летувале на Лефкада, тогаш сигурно повторно сте посакале да се вратите на истото место бидејќи овој грчки стров е вистински рај на Јонското Море. ...
сите 10 | | | веќе видена

Според релевантни извори од МНР не постои уредно архивиран записник од советниците Бојан Маричиќ и Дане Талески од првиот разговор на Заев со Лажниот Порошенко ...
сите 5 | | | веќе видена

Во Сребреница неспорно се случи геноцид и тоа го признаа сите меѓународни и правосудни институции, порача денес во Поточари Талат Џафери, претседателот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Американските државни обвинители побараа доживотна казна за мексиканскиот наркобос Хоакин Гусман, попознат како Ел Чапо, кој беше прогласен за виновен во ...
сите 34 | | | веќе видена

Едно истражување утврдило дека луѓето кои се во брак се помалку изложени на стрес. Групата научници објавила дека луѓето полесно се справуваат со стресот кога ...
сите 6 | | | веќе видена

Познатиот пејач Хулио Иглесијас во осмата деценија од животот го загуби судскиот спор, во кој е докажано дека има вонбрачен син.По 30 години, шпанскиот суд ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека првпат во Македонија од денеска е достапен лекот „пирфенидон“ за пациентите со идиопатска белодробна фиброза (ИБФ), ...
сите 9 | | | веќе видена