Архива на вести за 11 Јули 2019

Премиерот Зоран Заев вчера разговарал со косовскиот претседател Хашим Тачи и српскиот претседател Александар Вучиќ и им се извинил по разговорот со лажниот ...
сите 88 | | | веќе видена

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека македонскиот премиер Зоран Заев му телефонирал синоќа, со цел да ги разјасни изјавите што им ги дал на ...
сите 96 | | | веќе видена

Годишната анализа на Европската комисија за економските реформски програми на земјите кандидати за членство во ЕУ покажува позитивни трендови за Северна ...
сите 12 | | | веќе видена

Рафаел Надал вчера не му даде никаква шанса на Сем Квери и рутински се пласираше во полуфиналето на Вимблдон, претстава со која си загарантира уште една епска ...
сите 72 | | | веќе видена

 Што предвидуваат средствата од таа концесија да се користат за тековно одржување на амбулантата, за санирање поситни дефекти, за молерисување и санирање ...
сите 3 | | | веќе видена

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, рече дека експлозивната направа што вчера беше пронајдена во кафуле во Прилеп е изолиран случај.Тој ...
сите 30 | | | веќе видена

Актерот Сашо Тасевски на Фејсбук посвети една своја песна на некој Бојко кој го нарекува “Љубави”. Предходно на Фејсбук во два статуси го коментираше поздравот ...
сите 12 | | | веќе видена

Македонските претставници во Лига Европа денес ќе ги одиграат првите натпреври во квалификациите за пласман во фазата по групи во ова натпреварување. Шкупи, ...
сите 97 | | | веќе видена

Eкс македонскиот премиер Никола Груевски, кој моментално се наоѓа во Унгарија, каде доби политички азил, е забележан во друштво на згодна бринета со длабоко ...
сите 9 | | | веќе видена

Глобалната краудфандинг платформа „Фандербим“ првпат станува достапна на македонскиот пазар, што значи можност за пристап до финансии за компаниите, како и ...
сите 10 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски на самитот во Сарaево имаше неформална средба со премиерот на Бугарија Бојко Борисов. Кога Пендаровски влезе во салата, Борисов ...
сите 38 | | | веќе видена