Архива на вести за 11 Јули 2019

Ако навикнавме на фотографиите од плажа на нејзините колешки од естрадата, Калиопи сигурно досега не сме ја виделе во вакво издание. Пејачката испрати поздрав ...
сите 6 | | | веќе видена

Глобалната краудфандинг платформа „Фандербим“ првпат станува достапна на македонскиот пазар, што значи можност за пристап до финансии за компаниите, како и ...
сите 10 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се споделува видео на кое бугарскиот премиер Бојко Борисов на маргините на самитот во Сараево го покани македонскиот претседател Стево ...
сите 34 | | | веќе видена

Листата на Форбс на најплатени јавни личности изненадила многумина бидејќи на самиот врв се најдоа две жени – една пејачка и една реалити ѕвезда. Според ...
сите 51 | | | веќе видена

Познатиот пејач Хулио Иглесијас во осмата деценија од животот го загуби судскиот спор, во кој е докажано дека има вонбрачен син.По 30 години, шпанскиот суд ...
сите 5 | | | веќе видена

ОВЕН Работа: Не сте задоволни од работната ситуација и пробувате да најдете начин малку да се активирате. Љубов: Покажете и ги на саканата личност вашите ...
сите 83 | | | веќе видена

Од локалната самоуправа ги информираат сите економски оператори кои вршат испорака на стоки и производи во стариот дел на Охрид да поднесат документација за ...
сите 9 | | | веќе видена

Поранешниот македонски шампион, Металург го доби и шестото засилување за натпреварувачката 2019/2020, засилување кое доаѓа од Грузија. Клубот од Автокоманда го ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека за првпат во Република Северна Македонија, од денеска достапен е лекот Pirfenidon за пациентите со идиопатска ...
сите 6 | | | веќе видена

Серена Вилијамс по 11-ти пат во кариерата ќе игра финале на Вимблдон, откако денеска во полуфиналето на гренд-слемот кој се игра на трева, за нешто помалку од ...
сите 62 | | | веќе видена

Судењето за случајот „Тотал“ во кое обвинет е Драган Павловиќ Латас се одложи, бидејќи во судница немаше кој да ги пушти „бомбите“ предложени од СЈО како ...
сите 52 | | | веќе видена