Унгарија

  во

  Повеќе од 20.000 медицински сестри денес потпишаа петиција против законот усвоен од унгарскиот парламент, со кој се дозволува пренесување во друга болница до ...
  сите 656 | | | веќе видена

  Вучиќ се сретна со Додик во Белград, грчкиот парламент го отфрли предлогот за недоверба на министерот за финансии, Борисов позитивен на коронавирус. Србија 1. ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската машка репрезентација Данило Брестовац го објави поширокиот список со 35 ракометари за претстојните квалификациски натпревари за ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Aмериканската премиера на „Врба“ на Милчо Манчевски e крунисана со наградата Најдобар филм на фестивалот во Синеквест, Калифорнија. Ова е главната награда на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Aмериканската премиера на „Врба” на Милчо Манчевски e крунисана со наградата Најдобар филм на фестивалот во Синеквест, Калифорнија. Ова е главната награда на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Aмериканската премиера на „Врба“ на Милчо Манчевски e крунисана со наградата Најдобар филм на фестивалот во Синеквест, Калифорнија. Ова е главната награда на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Aмериканската премиера на „Врба“ на Милчо Манчевски e крунисана со наградата Најдобар филм на фестивалот во Синеквест, Калифорнија. Ова е главната награда на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Вкупно 6.575 граѓани на Македонија во 2019 година биле фатени со илегален престој во една од земјите на Европската Унија. Трите земји во кои најчесто граѓаните ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Aмериканската премиера на „Врба“ на Милчо Манчевски e крунисана со наградата Најдобар филм на фестивалот во Синеквест, Калифорнија. Ова е главната награда на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Aмериканската премиера на „Врба“ на Милчо Манчевски e крунисана со наградата Најдобар филм на фестивалот во Синеквест, Калифорнија. Ова е главната награда на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Aмериканската премиера на „Врба“ на Милчо Манчевски e крунисана со наградата Најдобар филм на фестивалот во Синеквест, Калифорнија. Ова е главната награда на ...
  сите 29 | | | веќе видена