Унгарија

  во

  Фаворитите на Светското првенство во Германија и Данска немаа проблеми да ги забележат третите победи во третото коло на Мундијалот и да обезбедат пласман во ...
  сите 34 | | | веќе видена

  39-годишниот Чаба Дер од Чантавир, осомничен дека во белградската населба Баново брдо го убил Небојша Марковиќ, го бара унгарската полиција под сомнение дека ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Спорот за името не е единствениот услов за почеток на преговори со Европската Унија и фокусот треба да биде сега врз реформите, а не врз можни предвремени ...
  сите 79 | | | веќе видена