Унгарија

  во

  Македонската фудбалска репрезентација до 21 година денеска ги дозна противниците за квалификациите за ЕП 2021, селекторот Добринко Илиевски ја даде и првата ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Руралното не е ново. Руралното не е статично. Руралното не исчезнува. (...) Руралното е мноштво и е динамично, може да е поврзано или одделно од географијата, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Шпанија е апсолутен фаворит во шестата група, а Македонија може рамноправно да игра со Израел, Црна Гора, Казахстан и Фарски Острови, вели селекторот на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Унгарските институции се уште молчат за барањето на македонската Влада за екстрадиција на поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој пред еден месец ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Комесарот за проширување, Јоханес Хан, треба да се грижи за проширувањето, а не за законските процеси во земјите членки. Ова го истакна унгарскиот министер за ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Унгарските институции се уште молчат за барањето на македонската Влада за екстрадиција на поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој пред еден месец ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, денеска беше спроведен од истражниот затвор „Скопје“ во Кривичниот суд на судењето за случајот „Тортура“, односно за ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Министерката за правда Рената Дескоска очекува дека Унгарија како земја членка на Европската унија при носењето на одлука за екстрадиција на поранешниот ...
  сите 186 | | | веќе видена