Унгарија

  во

  Недостигот на капитал и ниската вработеност се најголемиот проблем на земјите од Западен Балкан, изјавил високиот регионален претставник на Меѓународниот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Недостигот на капитал и ниската вработеност се најголемиот проблем на земјите од Западен Балкан, изјавил високиот регионален претставник на Меѓународниот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер, а сега бегалец во Унгарија Никола Груевски ја демантира на својот фејсбук профил изјавата на премиерот Зоран Заев во врска со неговото ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Никола Груевски по последните изјави на Заев за неговото бегство во Унгарија: „Нашиот премиер деновиве е ептен ХАЈ. Најави човекот уште пред една година, ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Според податоците на Државниот завод за статистика, во земјава, бројот на умрените лица е намален за 2.9% во однос на претходната година и изнесува 19.727 ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Знаеме како Груевски избега од земјата, тврди премиерот Зоран Заев во интервју објавено во германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“. Како што објави ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Дизајнерот Дејвид Мекендлс направил мапа на светот која прикажува во што државите се најдобри. Мапата наречена “International Number Ones” настанала кога ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонскиот премиер Зоран Заев, во рамки на интервјуто кое го даде за германски весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“ откри нови детали во врска со начинот ...
  сите 60 | | | веќе видена

  По повод изборот на претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, писма со честитки испратија голем број светски државници и меѓународни ...
  сите 102 | | | веќе видена