Унгарија

  во

  Српските и црногорските медиуми, повикувајќи се на дипломатски извори информираат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски во Унгарија влегол преку ...
  сите 206 | | | веќе видена

  На прес-конференција во Владата премиерот Зоран Заев изјави дека поранешниот премиер на РМ, Никола Груевски бил пренесен со унгарско дипломатско возило. „Едно ...
  сите 102 | | | веќе видена

  На поранешниот премиер Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за случајот „Насилство во Центар“, одлучи судечкиот совет на денешното рочиште, на кое од ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Унгарската влада вели дека експремиерот на Македонија, Никола Груевски, кој е осуден на две години затвор, побарал азил поради закани за неговиот живот и ...
  сите 198 | | | веќе видена

  Скопје, 16 ноември 2018 (МИА) – Судот на почетокот на денешното рочиште за случајот „Насилство во Центар” донесе одлука на обвинетиот Никола Груевски, кој ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев изјави дека бегалецот Никола Груевски, Македонија ја напуштил со дипломатска кола на Унгарија. Тој ги потврди информациите дека Груевски ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Ексклузивно интервју со Никола Груевски во Унгарија на „Фчерашни новости“! Екипата и оваа недела е на терен, а покрај оваа ексклузива, во останатите вести ви ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Судот на почетокот на денешното рочиште за случајот “Насилство во Центар” донесе одлука на обвинетиот Никола Груевски, кој избега во Унгарија, да му се суди во ...
  сите 349 | | | веќе видена

  Унгарската влада вели дека експремиерот на Македонија, Никола Груевски, кој е осуден на две години затвор, побарал азил поради закани за неговиот живот и ...
  сите 198 | | | веќе видена