Унгарија

  во

  Програмата на „Охридско лето“ за денеска предвидува три уметнички содржини. Музичката програма продолжува со концерт на квартетот „Асасело“, со уметниците ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Кошаркарската репрезентација на Македонија ќе биде сместена во шестиот шешир на жрепката за квалификациите за Европското првенство во 2021 година. Во шестиот ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Триесет и две репрезентации од Европа ќе се натпреваруваат во квалификациите за машкото Европското првенство во кошарка кое ќе се одигра во 2021 година во ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра во полуфиналето во конкуренција на двојки на ИТФ фјучерсот во Баја, Унгарија кој се игра за награден фонд ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Програмата на „Охридско лето“ за денеска предвидува три уметнички содржини. Музичката програма продолжува со концерт на квартетот „Асасело“, со уметниците ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Вчеравечер се одиграа 42 реванш-дуели од првиот квалификациски круг на Лигата Европа. Во голем број од нив, беа постигнати изненадувачки резултати, а тимовите ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Вчеравечер се одиграа 42 реванш-дуели од првиот квалификациски круг на Лигата Европа. Во голем број од нив, беа постигнати изненадувачки резултати, а тимовите ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Програмата на „Охридско лето” за денеска предвидува три уметнички содржини. Музичката програма продолжува со концерт на квартетот „Асасело”, со уметниците ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Програмата на „Охридско лето” за денеска предвидува три уметнички содржини. Музичката програма продолжува со концерт на квартетот „Асасело”, со уметниците ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Новата Европска комисија (ЕК) ќе врши силен притисок врз Унгарија и Полска во врска со недостатокот на владеење на правото, велат дипломати денеска, цитиран од ...
  сите 192 | | | веќе видена

  Откако Европа минатата недела била погодена од топлотен бран кој во неколку земји однел и животи, доаѓаат нови прогнози кои наведуваат дека стариот континент ...
  сите 45 | | | веќе видена