Унгарија

  во

  Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ честиташе за потпишувањето на Протоколот за членство во НАТО. „Се гордееме што гo препознавме моментот. Пред нас ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Германскта канцеларка Ангела Меркел денеска изјави оти верува дека е можно изнаоѓање решение околку спорната одредба за „ирската граница” во Договорот за ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Престолнината на Унгарија е прекрасен град, неговото архитектонско и историско наследство се богати, па нуди неспоредлива комбинација на култура, гастрономија, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Со изведување докази, предложени од одбраната, во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Фестивалот годинава се одвива под слоганот „Бучава и бес“, а на отворањето на 12 фестивалски локации ќе учествуваат околу 1.500 уметници од 41 земја од светот. ...
  | | веќе видена

  Унгарија го поздрави потпишаниот пристапен Протокол за прием на Македонија во НАТО и најави брза негова ратификација од страна на тамошниот парламент. „Ова ...
  сите 4 | | | веќе видена