Унгарија

  во

  (Фото: Илустрација „Bombardier Global 6000“) Луксузниот приватен авион што го користи унгарската владејачка и бизнис елита, меѓу кои и премиерот Виктор Орбан, ...
  сите 366 | | | веќе видена

  (Фото: Илустрација „Bombardier Global 6000“) Луксузниот приватен авион што го користи унгарската владејачка и бизнис-елита, меѓу кои и премиерот Виктор Орбан, ...
  сите 366 | | | веќе видена

  Но во изјавата, нема ниту збор за информациите дека унгарските дипломати активно му помагале во најмалку три други држави... Унгарски медиуми откриваат дека е ...
  сите 366 | | | веќе видена

  Екипата на 1ТВ е во една од новинарските редакции во Будимпешта, каде што новинарката Кристина Атовска разговара со нејзиниот колега Петар Ердели. Г. Ердели, ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Приватниот авион на Орбан одлетал за Белград, еден ден откако Груевски објави дека побарал азил во Унгарија Луксузниот приватен авион што го користи унгарската ...
  сите 366 | | | веќе видена

  Одговори на сите прашања поврзани со барањето за азил на поранешниот премиер, Никола Груевски се наведени на блогот abouthungary.hu. На текстот кој се појави ...
  сите 366 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за внатрешни работи, Павле Трајанов во Топ тема на Телма вечерва изјави дека контраразузнавањето не собирало сензитивни информации. Мора ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за внатрешни работи Павле Трајанов посочи дека сега обврска на министерот Оливер Спасовски е да спроведе детална истрага за ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Од кабинетот на унгарскиот премиер Виктор Орбан реагираат дека ниту унгарската држава, ниту унгарските власти му помогнале на Никола Груевски.Спротивно на ...
  сите 366 | | | веќе видена