Унгарија

  во

  Министрите за одбрана на Унгарија, Словачка, Словенија и Хрватска на маргините на министерскиот состанок на НАТО во Брисел, потпишаа Писмо за намери за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Министрите за одбрана на Унгарија, Словачка, Словенија и Хрватска на маргините на министерскиот состанок на НАТО во Брисел, потпишаа Писмо за намери за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Европските народи немаат високо ниво на корупција во споредба со нации во други делови на светот, додека земјите-членки на ЕУ уживаат релативно ниско ниво на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Унгарската влада го одбила американското барање да се откаже од рускиот гас и покрај упорните настојувања на државниот секретар на САД, Мајк Помпео да ги ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Унгарската влада го одбила американското барање да се откаже од рускиот гас и покрај упорните настојувања на државниот секретар на САД, Мајк Помпео да ги ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Словенечката агенција за безбедност на храна нареди повлекување од продажба 12 тони говедско месо увезено од Полска, пренесуваат словенечките медиуми. Според ...
  сите 4 | | | веќе видена