Унгарија

  во

  По вчерашното огласување на експремиерот Никола Груевски на својот Фејсбук профил, каде напиша дека побарал политички азил во Унгарија, Твитер заедницата ја ...
  сите 296 | | | веќе видена

  Од Министерството за правда информираат за МИА дека во моментов се работи на комплетирање на потребната документација за неговата екстрадиција во Македонија. ...
  сите 112 | | | веќе видена

  На денешната координација што ја свика Талат Џафери со потпретседателите на Собранието и со координаторите на пратеничките групи, а на која се разговараше за ...
  сите 32 | | | веќе видена

  МВР достави писмо до Министерството за правда од кое се бара од таму да достават барање до унгарските власти за екстрадиција на Никола Груевски. Според ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Остро и категорично ги отфрлам сите шпекулации за каков било политички договор со Никола Груевски, рече денеска премиерот Зоран Заев на заедничка прес ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Отсуството на пратеникот Никола Груевски од собраниските седници повеќе нема да се води како оправдано, ова е заклучокот од координацијата кај собранискиот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска за медиумите кажа дека е оптимист дека Никола Груевски порано или подоцна ќе се врати во земјата и ќе ја отслужи казната. Како што ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Отсуството на пратеникот Никола Груевски од собраниските седници повеќе нема да се води како оправдано, ова е заклучокот од координацијата кај собранискиот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Холандската европратеничка Џудит Саргентини јавно ги праша унгарските власти дали ќе го одбијат барањето за азил на Никола Груевски оти доаѓал од безбедна ...
  сите 296 | | | веќе видена

  Обвинителката од тимот на Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова побара да му се суди во отсуство на поранешниот премиер Никола Груевски кој викендов ...
  сите 182 | | | веќе видена

  Екипата на 1ТВ во Будимпешта се јави од пред една од канцелариите на премиерот Виктор Орбан. Зградата се наоѓа веднаш спроти Парламентот и според информациите ...
  сите 296 | | | веќе видена

  -Т реба да се почекаат фактите, официјалните изјави од унгарските органи и тогаш да се изгради слика. Секако, во ЕУ постои јасно изразен политички однос кон ...
  сите 296 | | | веќе видена