Унгарија

  во

  Барањето за екстрадиција на избеганиот осуден експремиер Никола Груевски е подготвено и очекуваме денес или утре да биде испратено во Унгарија без разлика дали ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Македонија има лошо правосудство и очајни услови во затворите. Шефот на кабинетот на Орбан, Гергели Гулаш одговарајќи на пратеничко прашање изјави дека за ...
  сите 419 | | | веќе видена

  Македонија има лошо правосудство и очајни услови во затворите. Шефот на кабинетот на Орбан, Гергели Гулаш одговарајќи на пратеничко прашање изјави дека за ...
  сите 419 | | | веќе видена

  Министерството за правда попладнево соопшти дека го испратило барањето за екстрадиција на поранешниот македонски премиер Никола Груевски до Министерството за ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Михајло Маневски, поранешниот министер за правда од претходната власт, за „Фактор" вели дека унгарските органи веќе позитивно одлучиле да го прифатат барањето ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Ако Унгарија веќе има донесено одлука за азил за осудениот експремиер Никола Груевски, како што утринава објавија унгарски медиуми, тогаш таа е претходно ...
  сите 461 | | | веќе видена

  Михајло Маневски, поранешниот министер за правда од претходната власт, за „Фактор“ вели дека унгарските органи веќе позитивно одлучиле да го прифатат барањето ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Домашните аналитичари имаат поделени ставови околу тоа дали и како случувањата поврзани со бегството на Никола Груевски ќе се одразат на односите со соседните ...
  сите 461 | | | веќе видена

  Транспаренси интернешнл на Македонија и на Унгарија бараат од унгарските власти да ја исполнат својата посветеност на меѓународната правда и да го екстрадираат ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Транспаренси Интернешнл и нејзините ограноци во Македонија и Унгарија денеска испратија заедничка изјава со која ги повикуваат унгарските власти да ја исполнат ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Гергели Гулаш, шеф на кабинетот на унгарскиот премиер Виктор Орбан Гергели, вели дека треба да се земат предвид и условите во македонските затвори, како и ...
  сите 419 | | | веќе видена

  Скопје, 20 ноември 2018 (МИА) – Транспаренси Интернешнл и нејзините ограноци во Македонија и Унгарија денеска испратија заедничка изјава со која ги повикуваат ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Транспаренси Интернешнл и нејзините ограноци во Македонија и Унгарија денеска испратија заедничка изјава со која ги повикуваат унгарските власти да ја исполнат ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Транспаренси Интернешнл: Унгарските власти да го екстрадираат Груевски Транспаренси Интернешнл и нејзините ограноци во Македонија и Унгарија денеска испратија ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Скопје, 20. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Барањето за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски со пропратната документација треба да бидат испратени во ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Македонија има лошо правосудство и очајни услови во затворите. Шефот на кабинетот на Орбан, Гергели Гулаш одговарајќи на пратеничко прашање изјави дека за ...
  сите 419 | | | веќе видена