Турција

  во

  Премиерот Зоран Заев уверува дека поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој е осуден на двегодишна затворска казна, а избега во Унгарија, ...
  сите 287 | | | веќе видена

  " alt=Фудбалската репрезентација на Косово одигра уште една одлична партија во Лигата на нации и со високо 0-5 ја потопи Малта нагости. Нашиот северен сосед е ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Актуелниот европски шампион и без својата прва ѕвезда обезбеди настап на Ф4 турнирот во Лига на нации, Португалија со реми од 0-0 на гостувањето кај Италија го ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Според унгарските, но и бугарските медиуми, екс премиерот на Македонија, Никола Груевски ја напуштил Унгарија. Повикувајќи се на анонимни извори, тие денеска ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Косово одигра уште една одлична партија во Лигата на нации и со високо 0-5 ја потопи Малта нагости. Нашиот северен сосед е на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Според унгарските, но и бугарските медиуми, екс премиерот на Македонија, Никола Груевски ја напуштил Унгарија. Повикувајќи се на анонимни извори, тие денеска ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Според унгарските, но и бугарските медиуми, екс премиерот на Македонија, Никола Груевски ја напуштил Унгарија. Повикувајќи се на анонимни извори, тие денеска ...
  сите 8 | | | веќе видена