Турција

  во

  Францускиот фудбалер Сами Насри ќе тренира со Вест Хем со цел да се избори за договор со овој клуб. Насри требаше да помине лекарски прегледи во Лондон бидејќи ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Пет саудиски државјани се обвинети дека го дрогирале и искасапиле Џамал Кашоги, објави денеска саудискиот јавен обвинител. Тој изјавил дека лицето кое го ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Саудискиот државен обвинител денеска побара смртна казна за пет лица обвинети за учество во убиството на новинарот Џамал ​​Кашоги.Во врска со убиството ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Омер Челик, портпарол на турската Партија за правда и развој на турскиот претседател, Реџеп Тајип Ердоган, денеска предложи на осомничените за убиството на ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Омер Челик, портпарол на турската Партија за правда и развој на турскиот претседател, Реџеп Тајип Ердоган, денеска предложи на осомничените за убиството на ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Омер Челик, портпарол на турската Партија за правда и развој на турскиот претседател, Реџеп Тајип Ердоган, денеска предложи на осомничените за убиството на ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Омер Челик, портпарол на турската Партија за правда и развој на турскиот претседател, Реџеп Тајип Ердоган, денеска предложи на осомничените за убиството на ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Во Македонија оџаците чадат дваесет пати поцрно од Европа. Во Македонија дваесет пати повеќе домаќинства се греат на огревно дрво отколку во Европската унија, ...
  сите 42 | | | веќе видена