Турција

  во

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео и турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу денеска телефонски разговараа за повлекувањето на ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Турција подготвува образовна реформа според која бројот на предметите од идната учебна година можно е да биде намален за половина. Тоа го соопшти министерот за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во телефонски разговор со американскиот претседател Доналд Трамп нагласил дека Турција е подготвена да преземе ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Швајцарската парламентарка Лилиан Мори Паские повторно ја доби повторно довербата на своите колеги во Парламентарното собрание на Советот на Европа, кое ќе го ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Швајцарската парламентарка Лилиан Мори Паские повторно ја доби повторно довербата на своите колеги во Парламентарното собрание на Советот на Европа, кое ќе го ...
  сите 46 | | | веќе видена