Турција

    во

    Американскиот државен секретар Пајк Помпео изрази оптимизам дека САД и Турција ќе постигнат договор за заштита на курдските борци во Сирија. Уверени сме дека ...
    сите 90 | | | веќе видена

    Околу 200.000 Сиријци мигранти се вратиле во државата по престој во Турција. Тоа го изјави Атај Услу, пратеник на владејачката Партија на правдата и развојот и ...
    сите 7 | | | веќе видена