Турција

  во

  Одбојкарите на вечерашната ждрепка во Брисел ги добија противниците на финалниот турнир на Европското првенство (ЕП) што ќе се одржи од 12 до 29 септември ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Во самоубиствен напад, за кој одговорноста ја презема ултрарадикалната сунитска организација Исламска држава, во средата во градот Манбиџ во северна Сирија, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Веројатно еден од најпознатите традиционални деликатеси во Македонија е локумот. Идеален додаток со кафе, но и совршен десерт за оние кои постат, домашниот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Пеколна премиера ја очекува машката одбојкарска репрезентација на Македонија на Европското првенство 2019. „Спартанците“ ќе бидат дел од групата Ц, во Љубљана ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Македонската одбојкарска репрезентација минатата недела направи неверојатен успех и обезбеди историски пласман на едно Европско првенство, а денешната ждрепка ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Македонските одбојкари кои направија историски успех и се пласираа на Европското првенство, сега ги добија своите противници. Македонија ќе игра во групата Ц ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Македонските одбојкари ја добија групата за Европското првенство, судбината сакаше да се паднеме со актуелниот шампион Русија, а ќе играме во Словенија која е ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Македонската одбојкарска репрезентација предмалку на жрепката во Брисел ги дозна противниците на Европското првенство кое ќе се одржи од 12. до 29. септември ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Македонската одбојкарска репрезентација ги доби противниците во групната фаза од 31-то издание на Европското првенство, кое ќе се одржи во септември годинава ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Алиа Чаглор е талентирана уметничка која на Инстагра ја следат само неколку илјади луѓе. Популарноста ја стекнува правејќи фустани за нејзината ќерка Стефани, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Одбојкарската репрезентација на Македонија во историскиот прв настап на Европско првенство ќе биде дел од групата Ц во Љубљана и ќе игра против домаќинот ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Труската актерка Бергузар Корел и нејзиниот сопруг, актерот Халит Ергенџ се венчаа во 2009 година откако нивната љубов се роди на снимањето на серијата „1001 ...
  сите 5 | | | веќе видена