Турција

  во

  Ерменија и Азербејџан повторно се обврзале дека од понеделник ќе го почитуваат „хуманитарноро примирје“ во судирот во Нагорно Карабах, објавија во заедничката ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Денес, претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, им се спротивстави на американските закани за санкции поради неодамнешното тестирање на напредниот руски ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Вечерва во Скопје се вршат претреси на повеќе локации и се приведуваат лица поврзани со меѓународната организирана криминална група, а во врска со заплената на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, денеска повторно изрази сомнеж за менталното здравје на Емануел Макрон, еден ден откако изнесе сличен став кон ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, денеска повторно изрази сомнеж за менталното здравје на Емануел Макрон, еден ден откако изнесе сличен став кон ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, денеска повторно изрази сомнеж за менталното здравје на Емануел Макрон, еден ден откако изнесе сличен став кон ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Ереван поседува докази за учествo на турски воени специјалци во борбите во спорната кавкаска област Нагорно Карабах, изјавиле во неделата од државното ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Европскиот министер за надворешни работи Жозеп Борел денеска ги осуди како „неприфатливи“ изјавите на турскиот претседател упатени до неговиот француски колега ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, денеска повторно изрази сомнеж за менталното здравје на Емануел Макрон, еден ден откако изнесе сличен став кон ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Портпаролот на турскиот претседател рече во неделата дека навредливите карикатури на пророкот Мухамед се користат за заплашување на муслиматните во Европа под ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Со голема поворка поранешниот пратеник Амди Бајрам беше испратен до вечното почивалиште на гробиштата во Бутел. Поворката со возила тргна од семејната куќа на ...
  сите 254 | | | веќе видена