Турција

  во

  Политичките партии во Турција предупредуваат на можни нерегуларности на претстојните локални избори, откако во избирачкиот список се појавиле голем број ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Владата на СДСМ уште кога дојде на власт реши да ги укине странските промотори кои ги воведе претходната влада од ВМРО ДПМНЕ со изговор дека се премногу ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Турција планира да спроведе меѓународна истрага за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, пренесува „Ројтерс“. Кашоги, кој работеше како новинар на ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Славната манекенка Адријана Лима е повторно сингл. По една и пол година врска, таа и турскиот писател Метин Хара одлучиле да ја прекинат врската, како што ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео и турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу денеска телефонски разговараа за повлекувањето на ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Арапските земји планираат повторно да ги отворат своите амбасади во Сирија и тоа што е можно побрзо бидејќи се плашат дека ќе останат надвор од скапите бизниси ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Вардар денеска од 13 часот по македонско време го игра вториот пријателски натпревар на подготовките во Турција. Противник на „црвено-црните“ ќе биде ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Нема да има промотори кои ќе носат странски инвеститори, туку канцеларии во три земји во светот преку кои ќе се промовираат предностите за вложување во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, и турскиот министер за надворешни работи, Мевљут Чавушоглу, денеска телефонски разговараа за повлекувањето на ...
  сите 50 | | | веќе видена