Турција

  во

  Последното истражување на јавното мислење во Грција, спроведено од агенцијата за рејтинг MRB Hellas, а објавено од информативниот портал „Реал“, покажува дека ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Со комплетирањето на групната фаза од Лигата на шампионите и Лигата на Европа, познати се сите учесници во нокаут-системот. Како по обичај, најмногу екипи ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Регионалниот политички зафат со глобални импликации што се однесува на поврзувањето на Албанците станува сѐ потранспарентен, во еден дел и со опиплива форма, а ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Турските сили ќе влезат во сирискиот град Манбиџ, ако САД не обезбедат повлекување на Силите за заштита на народот на сириските Курди од овој регион, изјави ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Турските сили ќе влезат во сирискиот град Манбиџ, ако САД не обезбедат повлекување на Силите за заштита на народот на сириските Курди од овој регион, изјави ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Турските сили ќе влезат во сирискиот град Манбиџ, ако САД не обезбедат повлекување на Силите за заштита на народот на сириските Курди од овој регион, изјави во ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Турското Јавно обвинителство издаде налози за апсење на 219 активни воени лица, осомничени, дека се поврзани со движењето на исламскиот проповедник Фетулах ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Турските сили ќе влезат во сирискиот град Манбиџ, ако САД не обезбедат повлекување на Силите за заштита на народот на сириските Курди од овој регион, изјави во ...
  сите 57 | | | веќе видена