Турција

  во

  Во организација на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот оваа година Македонија ќе биде земја партнер на претстојниот саем за туризам во Измир, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во организација на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот оваа година Македонија ќе биде земја партнер на претстојниот саем за туризам во Измир, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Претставникот на ЕУ кој го надгледува идното проширување на унијата вели дека, на долг рок, ќе биде почесно блокот да се откаже од разговорите за членство со ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Претставникот на ЕУ кој го надгледува идното проширување на Унијата вели дека на долг рок ќе биде почесно блокот да се откаже од разговорите за членство со ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Американскиот дојавувач Едвард Сноуден ја обвини израелската компанија за сајбер-разузнавање „НСО груп технолоџи“ за продажба на опрема за дигитална кражба за ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Брачната двојка озчивит конечно излезе во јавност со потврда дека го очекуваат првото дете. Бурак и Фахрие, која е во третиот месец од бременоста, одговорија ...
  сите 4 | | | веќе видена