Турција

  во

  Во регионот доаѓаат работници од Филипини, Индија, Бангладеш, Пакистан, Египет, Јордан, Украина и други земји, пишуваат српските медиуми. Во балканските земји ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Вицепремиерот на Нов Зеланд Винстон Петерс, денеска изјавил дека Брентон Трант, напаѓачот кој уби 50 лица во две џамии во Крајстчерч остатокот од животот ќе го ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Грција ја поддржува европската перспектива на Македонија, но потребна е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Турскиот министер за одбрана Хулуси Акар предизвика контроверзи, тврдејчи дека Егејското Море и Кипар се во територијалните води на Турција. – Ние го ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Германската новинарка Јанина Финдајсен првпат јавно зборуваше за околностите под кои самоиницијативно отпатува во воена зона кога беше во седмиот месец на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Грција ја поддржува европската перспектива на Македонија, но потребна е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Турскиот министер за одбрана Хулуси Акар предизвика контроверзи, тврдејќи дека Егејското Море и Кипар се во територијалните води на Турција. – Ние го ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребна е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Грција ја поддржува европската перспектива на С. Македонија, но потребна е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од ...
  сите 35 | | | веќе видена

   Во спротивно ќе биде блокирана нејзиниот европски пат, вели грчкиот претседател Прокопис Павлопулос во честитката до Грците од дијаспората по повод ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Грција ја поддржува европската перспектива на Македонија, но потребна е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на Договорот од ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Грција ја поддржува европската перспектива на Северна Македонија, но потребна е целосно почитување на меѓународното право и правилна имплементација на ...
  сите 35 | | | веќе видена