Тирана

  во

  Поранешниот премиер Никола Груевски побарал азил во Амбасадата на Унгарија во Тирана, потврдија за Радио Слободна Европа од унгарското Министерство за ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Неколку жени од албанскиот етникум можеме да ги вброиме дека се најмоќни на политичката сцена и во јавниот живот, затоа што оставиле своевиден печат. Избравме ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Европската комисија ја прифати кандидатурата на Град Скопје за престижното признание „Европска зелена престолнина“ во 2021 година. Оваа награда која е воведена ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Aмбасадорот на Реублика Македонија во Албанија, Данчо Марковски го посети македонскиот штанд во Меѓународниот саем Клик Експо Груп се организира во Тирана. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Македонскиот документарец „Медена земја“ во режија на Љубомир Стефанов и Тамара Котевска ќе ја има светската премиера на најголемиот американски филмски ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Сијарто: Лага е дека сме му помогнале на Груевски да побегне од Македонија Шефот на унгарската дипломатија Петер Сијарто демантира дека неговата земја на било ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Република Македонија ќе биде претставена како земја во фокусот на 24. издание на Меѓународниот саем на книгата во Пула, Хрватска, информираат од Министерството ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Грило гостувајќи на една приштинска телевизија говореше околу репрезентациите за кои навива, ја спомна и Србија, со образложение дека има многу пријатели Срби. ...
  сите 2 | | | веќе видена