Тирана

  во

  Албанија и официјално потврди дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски за Унгарија заминал преку Албанија.Секторот за граница и миграција при ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Албанија и официјално потврди дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски за Унгарија заминал преку Албанија. Секторот за граница и миграција при ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Албанските медиуми објавија информација дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски на 11.11.2018 година во 19:11 излегол од Албанија во Црна Гора со ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Полицијата во Албанија за албанската телевизија „Топ ченал“ ги потврди информациите дека експремиерот Никола Груевски преку албанската граница заминал за Црна ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер и поранешен претседател на ВМРО–ДПМНЕ актуелен пратеник Никола Груевски преку Албанија се упатил во Црна Гора. Албанската полиција ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Тирана,15 ноември 2018 (МИА) – Извршената верификација на системот на граничните премини од страна на албанските власти потврдиле дека поранешниот македонски ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Неколку албанските медиуми попладнево јавија дека експремиерот Никола Груевски илегално влегол во Албанија, а со дипломатско возило на унгарската амбасада и ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Груевски илегално влегол во Албанија, а со пасош излегол на границата со Црна Гора Извршената верификација на системот на граничните премини од страна на ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Извршената верификација на системот на граничните премини од страна на албанските власти потврдиле дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски, ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер Никола Груевски избегал преку Албанија. Оваа информација албанските власти ја потврдиле за ТВ21 . Според телевизијата, албанските власти ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски премиер Никола Груевски не одлетал со авион од Тирана, туку со автомобил заминал за Црна Гора, тврдат албанските медиуми, повикувајќи се ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Екс премиерот Никола Груевски избегал преку Албанија. Извори на ТВ21 од албанската полиција ја потврдуваат оваа информација. Додаваат дека Никола Груевски на ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер и поранешен претседател на ВМРО–ДПМНЕ актуелен пратеник Никола Груевски преку Албанија се упатил во Црна Гора. Албанските полициски извори ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Извршената верификација на системот на граничните премини од страна на албанските власти потврдиле дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски, ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Унгарската амбасада во Тирана ниту ја потврдува, ниту ја демантира информацијата на некои регионални медиуми дека поранешниот македонски премиер Никола ...
  сите 191 | | | веќе видена