Тирана

  во

  Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај, изјави дека дијалогот меѓу Косово и Србија за постигнување конечен договор сега е во сигурни раце и нема веќе опасност да ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Охрид, 14. мај 2019 (ИНПРЕС) – Охрид е на мапата на Красимир Георгиев, бугарскиот ултрамаратонец кој овој месец во својот проект наречен „Коридор 8” трча 1.000 ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Демонстрантите синоќа на анти-владините протести во Тирана фрлаа со Молотови коктели и петарди кон полициските сили кои што стоеа пред зградата на владата. ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Амбасадата на САД во Тирана и парламентарците на Европската Унија ја повикаа денеска албанската опозиција да се воздржи од насилство за време на антивладините ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Македонското друштво „Илинден“ со седиште во Тирана упати честитка до Васил Стерјовски, кој ќе биде првиот пратеник Македонец во албански плурален Парламент, ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Пред вечерашниот протест на обединетата албанска опозиција, Американската амбасада во Тирана ги повика лидерите на Демократската партија (ПД) и на ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Европратениците Кнут Флекенштајн од редовите на Социјалдемократите и Едвард Кукан од Европската Народна Партија, преку писмо упатија натпартиски повик до сите ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Со обраќањето на лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, од пред седиштето на партијата пеењето на националната химна заврши петтиот голем протест на ...
  сите 77 | | | веќе видена