Тирана

    во

    Албанскиот претседател Илир Мета, гостувајќи во синоќешната емисија „Опен” на тиранската телевизија Топ чанел, иако воздржано сепак ја кометираше веста за ...
    сите 72 | | | веќе видена

    Груевски побарал политички азил во унгарско претставништво надвор од Македонија, објавија вчера унгарските власти, кои отфрлија каква и да било инволвираност ...
    сите 734 | | | веќе видена