Тирана

  во

  Телото на Константинос Кацифас, етнички Грк од Албанија, кој пред 11 дена беше убиен во престрелка со припадници на албанската специјална полициска единица ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Во соработка со Агенцијата за разузнавање и безбедност (АИСМ) и Советот за регионална соработка (РСС), “Конференција за воено разузнавање на Југоисточна ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Телото на Константинос Кацифас, етнички Грк од Албанија, кој пред 11 дена беше убиен во престрелка со припадници на албанската специјална полициска единица ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Поранешната главна обвинителка на Хашкиот трибунал Карла дел Понте изјави во Тирана дека претседателот на косовската влада Рамуш Харадинај не заслужува да ја ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Решавање на проблемот со загадувањето беше едно од најголемите предизборни ветувања на Владата. Но и покрај надежите на Граѓанската иницијатива О2 за чист ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Албанскиот претседател Илир Мета, конечно го потпиша указот со кој Хелидон Бендо стана директор на албанската тајна служба – ШИШ. Својот параф на указот, Мета ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Албанскиот претседател Илир Мета, конечно го потпиша указот со кој Хелидон Бендо стана директор на албанската тајна служба – ШИШ.Својот параф на указот, Мета ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Го запознав Васил Јанкула, Македонец од Мала Преспа пред 15-тина години. Лице со телесен инвалидитет, прележана церебрална парализа. Бидејќи и јас сум лице со ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Случајот со Константинос Кацифас, кој минатата седмица беше убиен од албанската полиција, предизвика тензии на релација Атина – Тирана, а според многумина, ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Случајот со Константинос Кацифас, кого минатата недела на југот од Албанија го уби албанската полиција, ги зголеми тензиите на релација Атина-Тирана, пишува ...
  сите 63 | | | веќе видена