Тирана

  во

  Поранешниот премиер Никола Груевски избегал преку Албанија. Оваа информација албанските власти ја потврдиле за ТВ21 . Според телевизијата, албанските власти ...
  сите 223 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски премиер Никола Груевски не одлетал со авион од Тирана, туку со автомобил заминал за Црна Гора, тврдат албанските медиуми, повикувајќи се ...
  сите 223 | | | веќе видена

  Екс премиерот Никола Груевски избегал преку Албанија. Извори на ТВ21 од албанската полиција ја потврдуваат оваа информација. Додаваат дека Никола Груевски на ...
  сите 223 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер и поранешен претседател на ВМРО–ДПМНЕ актуелен пратеник Никола Груевски преку Албанија се упатил во Црна Гора. Албанските полициски извори ...
  сите 223 | | | веќе видена

  Извршената верификација на системот на граничните премини од страна на албанските власти потврдиле дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски, ...
  сите 223 | | | веќе видена

  Унгарската амбасада во Тирана ниту ја потврдува, ниту ја демантира информацијата на некои регионални медиуми дека поранешниот македонски премиер Никола ...
  сите 223 | | | веќе видена

  Унгарската амбасада во Тирана ниту ја потврдува, ниту ја демантира информацијата на некои регионални медиуми дека поранешниот македонски премиер Никола ...
  сите 223 | | | веќе видена

  Белградскиот весник „Политика“ во неговото денешно издание објави дека бившиот македонски премиер Никола Груевски, при неговото бегство од Македонија за да не ...
  сите 442 | | | веќе видена

  Унгарската амбасада во Тирана ниту ја потврдува, ниту ја демантира информацијата на некои регионални медиуми дека поранешниот македонски премиер Никола ...
  сите 223 | | | веќе видена

  Македонско друштво “Илинден”-Тирана и Македонско друштво “Илинден”-Тиранав Огранок Голо Брдо најостро ја осудуваат изјавата на Кристо Гоци потпретседател во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Унгарската амбасада во Тирана ниту ја потврдува, ниту ја демантира информацијата на некои регионални медиуми дека поранешниот македонски премиер Никола ...
  сите 223 | | | веќе видена

  Рутата на Груевски и како стигнал од Македонија во Унгарија е тема во сите балкански медиуми. Српскиот весник „Политика“ објави дека поранешниот премиер Никола ...
  сите 442 | | | веќе видена

  Добивајќи информација од своите соработници во системот на власта дека полицијата се подготвува да го уапси, Груевски со лажен пасош ноќта ја преминал ...
  сите 442 | | | веќе видена

  ТВ21 од унгарската Амбасада во Тирана побара одговор на прашањето дали кај нив е побаран азил од страна на Никола Груевски, а тие ни одговорија дека се без ...
  сите 442 | | | веќе видена