Софија

  во

  „Спокоен сум ко врвот... Не прашувам зошто сум се извишил“ е насловот на мултимедијалниот проект на познатиот уметник Драган Спасески Охридски којшто заедно со ...
  сите 46 | | | веќе видена

  На терените во Монтреал комплетирано е првото коло на машкиот и женски турнир. Кај мажите најголемото изненадување го направи Гвидо Пеља по триумфот над Давид ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Спокоен сум ко врвот… Не прашувам зошто сум се извишил“ е насловот на мултимедијалниот проект на познатиот уметник Драган Спасески Охридски, којшто заедно со ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Охрид, 7 август 2019 - Руските музички уметници одсекогаш му давале печати оставале посебен белег на мегународниот музичко сценски фестивал “Охридско лето”, во ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Прекрасен концерт приредија флејтистката Јонела Големи и пијанистката Мерита Реџа Тершана од Албанија на фестивалот „Охридско лето“. Двете извонредни уметници ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Извонредната руска пијанистка Виолета Егорова синоќа приреди неповторливо доживување на „Охридско лето“ одржувајќи концерт во рамките на музичката програма на ...
  сите 60 | | | веќе видена

  На 10 август 2019 година, сабота, со почеток во 10.30 часот во Големата сала на Социјалистичката партија на Македонија (2. кат на поранешната зграда на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ешли Барти доживеа незгоден пораз во раната фаза на популарниот Роџерс куп во Канада и сега првата позиција на ВТА листата и е загрозена. Американката Софија ...
  сите 141 | | | веќе видена