Софија

  во

  -Бугарскиот и македонскиот народ се пријателски народи. Ние политичарите треба да им служиме. Јас верувам дека Бугарија ќе даде поддршка на добивањето датум за ...
  сите 211 | | | веќе видена

  Англија е пред две тешки гостувања во квалификациите за пласман на Европското првенство следната година. Гордиот Албион има максимални 12 бодови од четири ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Група интелектуалци од Република Бугарија и од нашата земја, преку отворено писмо денеска изразија, како што се наведува, разочараност и длабока загриженост од ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Група интелектуалци од Република Бугарија и од нашата земја, преку отворено писмо денеска изразија, како што се наведува, разочараност и длабока загриженост од ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Група интелектуалци од Република Бугарија и од нашата земја, преку отворено писмо денеска изразија, како што се наведува, разочараност и длабока загриженост од ...
  сите 46 | | | веќе видена

  – Група интелектуалци од Република Бугарија и од нашата земја, преку отворено писмо денеска изразија, како што се наведува, разочараност и длабока загриженост ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Група интелектуалци од Република Бугарија и од нашата земја, преку отворено писмо денеска изразија, како што се наведува, разочараност и длабока загриженост од ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Нека е честит и вечен празникот 11 Октомври, денот од далечната 1941 година, кој симболично го означува почетокот на отпорот против фашизмот и ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Дарко ЈАНЕВСКИ Со деновиве веќе сме окупирани со Бугарите, вакви биле, онакви, еве дури и Хан ги искара, патем Грците на мир си ја бркаат работата, а да бидам ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев очекува Софија да даде поддршка на почеток на преговорите на нашата земја со ЕУ и оти тоа е и обврска и од Договор за пријателство, ...
  сите 839 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев очекува Софија да даде поддршка на почеток на преговорите на нашата земја со ЕУ и оти тоа е и обврска и од Договор за пријателство, ...
  сите 839 | | | веќе видена

  Никола ГРУЕВСКИ Нека е честит и вечен празникот 11 Октомври, денот од далечната 1941 година, кој симболично го означува почетокот на отпорот против фашизмот и ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев очекува Софија да даде поддршка на почеток на преговорите на нашата земја со ЕУ и оти тоа е и обврска и од Договор за пријателство, ...
  сите 1692 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев очекува Софија да даде поддршка на почеток на преговорите на нашата земја со ЕУ и оти тоа е и обврска и од Договор за пријателство, ...
  сите 769 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев очекува Софија да даде поддршка на почеток на преговорите на нашата земја со ЕУ и оти тоа е и обврска и од Договор за пријателство, ...
  сите 769 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев очекува Софија да даде поддршка на почеток на преговорите на нашата земја со ЕУ и оти тоа е и обврска и од Договор за пријателство, ...
  сите 769 | | | веќе видена

  Тренерот на Англија, Герет Саутгејт потврди дека неговиот тим ќе ги почитува правилата на УЕФА, дури и ако неговите играчи бидат жртви на расистички навреди за ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Бугарија одлучи да ѝ даде поддршка на Македонија за отпочнување на преговорите со ЕУ, но постави услови кои ќе треба да се исполнат во текот на отворањето на ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев очекува Бугарија и Грција да бидат предводници во поддршката за добивање датум за нашата земја за почеток на преговорите со ЕУ, одлука што ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан е „уверен“ дека Софија нема да го блокира почетокот на преговори за членство на Северна Македонија во ЕУ, но ја повика ...
  сите 111 | | | веќе видена