Штип

  во

  Петровски непожелен во Штип Филип Петровски во Штип беше пречекан од 3 членови на ДПМНЕ. Кога отиде во кафиќот на кафе и муабет со граѓаните да им се ...
  | | веќе видена | слични

  Емотивни реакции и гласен аплауз предизвика македонскиот филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска утрово по новинарската проекција ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Насилството врз жените и девојките беа разлика, дали е физичко, психичко, на работно место, јавен простор или пак најновото сајбер насилство ќе се третира како ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Насилството врз жените и девојките беа разлика, дали е физичко, психичко, на работно место, јавен простор или пак најновото сајбер насилство ќе се третира како ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Македонскиот филм „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска, што е во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал, ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Македонскиот филм „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска, што е во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал, ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Берлин, 10 февруари 2019 (МИА) – Македонскиот филм „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска, што е во официјалната конкуренција на ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Македонскиот филм „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска, што е во официјалната конкуренција на Берлинскиот филмски фестивал, ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Емотивни реакции и гласен аплауз предизвика македонскиот филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска утрово по новинарската проекција ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Стругар-Митевска денеска од 16 часот премиерно ќе биде прикажан на Берлинскиот филмски ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец, особено изразен во западните ...
  сите 145 | | | веќе видена