Штип

  во

  Во однос на организирање внатрепартиски избори, СДСМ веќе има искуство со минатите локални избори за избор на кандидати во Крушево и Охрид, истакна вечерва ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Четворица лаборанти од лабараторијата во Клиничка болница-Штип се заразени со коронавирусот. Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев ја потврди ...
  сите 311 | | | веќе видена

  На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 15 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 146 пациенти. На кислородна поддршка се 110 пациенти, нема ...
  сите 362 | | | веќе видена

  Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 27199, бројката на оздравени пациенти е 18948, на починати е ...
  сите 362 | | | веќе видена

  Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 321 оздравени пациенти од: Скопје-189, Куманово-12, Дебар-1, Штип-9, Прилеп-15, Тетово-8, Струга-5, Велес-1, ...
  сите 362 | | | веќе видена

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 737 тестирања, а регистрирани се 247 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-116, ...
  сите 362 | | | веќе видена

  Четворица лаборанти од лабараторијата во Клиничка болница-Штип се заразени со коронавирусот. Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев ја потврди ...
  сите 311 | | | веќе видена

  Емисијата "Заспиј ако можеш" на Телевизија Алфа вечерва најави разговор со генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓи Сајкоски кој на функцијата дојде пред еден ...
  сите 69 | | | веќе видена

  НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС Претседателот на Комисијата за заразни болести, д-р. Жарко Караџовски на денешната заедничка прес-конференција со министерот за здравство, ...
  сите 375 | | | веќе видена

  Крупни измени во Статутот на СДСМ, се подготвувале речиси два месеца. СДСМ се модернизира веќе подолг временски период, изјави Љупчо Николовски, генералниот ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Да не беше ова реално, ќе помислевме дека е некој лош хорор филм, во продукција на партијата на власт. Не се сеќаваме кога последен пат командантот се состана ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Четворица лаборанти од лабараторијата во Клиничка болница-Штип се заразени со коронавирусот. Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев ја потврди ...
  сите 311 | | | веќе видена

  Во однос на организирање внатрепартиски избори, СДСМ веќе има искуство со минатите локални избори за избор на кандидати во Крушево и Охрид, истакна вечерва ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Крупни измени во Статутот на СДСМ, се подготвувале речиси два месеца. СДСМ се модернизира веќе подолг временски период, изјави Љупчо Николовски, генералниот ...
  сите 160 | | | веќе видена

  На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 15 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 146 пациенти. На кислородна поддршка се 110 пациенти, нема ...
  сите 362 | | | веќе видена

  Музичкиот проект на македонско-јапонското пијано дуо - Асами Сате и Ема Попивода е избран и награден помеѓу 20.000 пријавени проекти од градската управа на ...
  сите 20 | | | веќе видена