Штип

  во

  Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. УВ=7 Утринската ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Вијадукт Трејд известува дека од 14.08.2019 до 17.08.2019 година ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат А2, ...
  сите 107 | | | веќе видена

  На денешен ден се случиле повеќе важни настани од историјата на македонскиот народ, а меѓу нив е раѓањето на војводата Славејко Арсов, како и на првиот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Земјоделците внимателно да ракуваат со земјоделската механизација и со опремата во близина на далноводите од дистрибутивната мрежа, апелира денеска од Штип ...
  сите 6 | | | веќе видена

  УКИМ како најдобар македонски универзитет годинава го зазема 1.568 место. По него следуваат штипскиот „Гоце Делчев“, Универзитетот на Југоисточна Европа , ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески за време на денешниот увид во рехабилитацијата на регионалниот пат Струмица-Ново Село, рече дека се фокусирани ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Земјоделците внимателно да ракуваат со земјоделската механизација и со опремата во близина на далноводите од дистрибутивната мрежа, апелира денеска од Штип ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Земјоделците внимателно да ракуваат со земјоделската механизација и со опремата во близина на далноводите од дистрибутивната мрежа, апелира денеска од Штип ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Земјоделците внимателно да ракуваат со земјоделската механизација и со опремата во близина на далноводите од дистрибутивната мрежа, апелира денеска од Штип ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, за време на денешниот увид во рехабилитацијата на регионалниот пат Струмица – Ново Село рече дека се ...
  сите 30 | | | веќе видена

  23,3 милиони евра е сумата која државата ја инкасирала од граѓаните, односно од патарините ширум земјава. Тие пари на контото на буџетот легнале за седум ...
  сите 35 | | | веќе видена

  ЗАШТИТА НА БРАКОТ И СЕМЕЈСТВОТО! 15 август 2019 година, Скопје, Македонија - На 10 август 2019 година, сабота, во Скопје се одржи 29. Генерално Собрание на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Јавното претпријатие за државни патишта од почетокот на годинава, па заклучно со јули, од наплата на патарина остварило приходи во износ од 1.434.012.792 ...
  сите 8 | | | веќе видена