Штип

  во

  Набљудувач од коалицијата „Сите за правично судење“ бил спречен да присуствува како јавност на рочиште за граѓанска клевета и навреда во Основниот суд во ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Масовно труење со храна во Виница. Од петокот до денес вкупно 215 лица побарале лекарска помош. Најголемиот дел се пожалиле дека во петокот јаделе од иста ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Минимален е интересот на старите и изнемоштени лица да гласаат дома. Во четири општини во источниот дел на државата наредната сабота нема да има гласање. До ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Во светот на музиката е од многу мал, откако знае за себе, но музичкото образование го започнал на шест години.Во основното музичко училиште во Куманово свирел ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска на прес – конференција уште еднаш ја појасни Спогодбата којашто на 17 јуни ја потпишаа Република ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Седум лица од Виница кои се пожалиле на труење со храна се задржани на лекување во инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Од Здравствениот дом ...
  сите 44 | | | веќе видена

  100-ина лица викендов во Виница се пожалиле на исти симптоми. Стомачни тегоби и повраќање. Анамнезата утврдила дека сите јаделе на исто место. Во сендвичарница ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Собранието со писмо го информираше претседател на ДИК Оливер Дерковски дека на референдумскиот ден нема да делегира свои набљудувачи. Оттаму велат дека имаат ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Седум лица од Виница кои се пожалиле на труење со храна се задржани на лекување во инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Од Здравствениот дом ...
  сите 44 | | | веќе видена