Сан

  во

  Според весникот „Ил Фато Котидијано“, 21 музичар на познатиот милански театар „Ла Скала“ биле заразени со коронавирус, а инфекцијата се шири и меѓу уметниците ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Иран започна со изградба на својот нуклеарен објект Натанц, покажуваат сателитските снимки објавени во средата во момент кога нуклеарната агенција на ОН призна ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Иран започна со изградба на својот нуклеарен објект Натанц, покажуваат сателитските снимки објавени во средата во момент кога нуклеарната агенција на ОН призна ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Според весникот „Ил Фато Котидијано“, 21 музичар на познатиот милански театар „Ла Скала“ биле заразени со коронавирус, а инфекцијата се шири и меѓу уметниците ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Иран почнал со изградба на нуклеарен објект во близина на градот Натанц, објавува „ Гардијан “, презентирајќи сателитски снимки од наводниот објект. Како што ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Според весникот „Ил Фато Котидијано“, 21 музичар на познатиот милански театар „Ла Скала“ биле заразени со коронавирус, а инфекцијата се шири и меѓу уметниците ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Иран започна со изградба на својот нуклеарен објект Натанц, покажуваат сателитските снимки објавени во средата во момент кога нуклеарната агенција на ОН призна ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Европската радиодифузна унија (ЕБУ) објави дека 41 земја го потврдила учеството на „Евровизија“, што следната година треба да се одржи во холандскиот град ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Свештеникот Роџер Матасоли беше пронајден мртов во неговиот дом со закачен крст во грлото.19-годишно момче е уапсено во Франција за бруталната одмазда и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Црвениот тепих и вечерните тоалети со мноштво фотографи го одбележаа симболичното издание на најпрестиќниот филмски фестивал во светот кој започна во вторникот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Љубителите на фудбалот имаа прилика да проследат вистинска голеада на дербито во Серија А, кое заврши со поделба на бодовите и реми со резултат 3-3, но, ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Ариедо Браида е најпознат како спортски директор, а претходно беше и генерален менаџер на Милан и заедно со Адријано Галијани се најзаслужни за успесите на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Империјата на Трамп е на стаклени нозе, тврдат медиумите. Околу 900 милиони долари од долгот ќе доспеат во следниот период. Колку пари должи американскиот ...
  сите 24 | | | веќе видена