Сан

  во

  Македонскиот репрезентативец Горан Пандев беше стартер кај домаќините, како замена за Кшиштоф Пјатек кој е суспендиран поради жолти картони, а истовремено ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Фудблаерите на Милан остварија важен триумф на денешното гостување кај Џенова во Серија А, триумф со кој избија на четвртото место на табелата кое носи пласман ...
  сите 18 | | | веќе видена

  По сите „закани“ на неговиот агент Мино Рајола дека „пола Европа“ го бара, Пол Погба е подготвен да разговара со Манчестер јунајтед за продолжување на верноста ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Претставници на Милан и Џенова утре ќе имаат средба се со цел да го финализираат договорот за трансферот на Криштоф Пиатек на „Сан Сиро“. „Скај Италија“ ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Ненад Димитријевиќ и Хувентуд забележаа убедлива победа над Сан Пабло Бургос од 87-65 во мечот од последната рунда од првиот дел од сезоната во шпанскиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Канадската компанија „Медголд рисорсис“ во јужна Србија, на границата со Бугарија и Македонија, пронашла индикатори дека во таа област има богати наоѓалишта на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Канадската истражувачка компанија Медголд рисорсис на јужна Србија, на самата граница со Бугарија и Македонија, дојде до одлични показатели за богати ...
  сите 11 | | | веќе видена