Сан

  во

  Ману Џинобили објави дека ја завршува својата професионална кошаркарска кариера, со што и официјално се раздели со неговиот досегашен клуб Сан Антонио Спарс. ...
  сите 36 | | | веќе видена

  „Во прашање е иднината на човештвото“.Познатите личности често ги користат своите платформи за да ја шират свеста за важни прашања. Но додека на многумина од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Дали Лопетеги поставува правилно? Реал Мадрид не одигра премногу натпревари од почетокот на сезоната, само пет, па Лопетеги не сакаше да ја менува добитната ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Реал Мадрид ги загуби првите два бода во новата натпреварувачка сезона откако одигра 1:1 на жешкото гостување на „Сан Мамес“ во Билбао, натпревар кој покрај ...
  сите 67 | | | веќе видена