Сан

  во

  Во изминатата ноќ во НБА лигата беа одиграни три натпревари од првата рунда во плејофот. На западот силите ги одмерија Сан Антонио Спарс – Денвер и Лос Анџелес ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Францускиот фудбалер Александер Лаказет го постигна единствениот гол на „Сан Паоло“, а истиот беше доволен Арсенал да го елиминира Наполи во четвртфиналето на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Елиминацијата на Јувентус во четвртфиналето во Лигата на шампионите во Ајакс беше доживеано како огромно разочарување во фудбалска Италија, па покрај ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт се пласираше во 1/2-финалето во Лигата на Европа по елиминирањето на португалска Бенфика. Германците ги победија „орлите“ од Лисабон со 2:0 ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт успеа да се пласира во полуфиналето на Лига Европа во најконтроверзниот меч на вечерта, откако со 2:0 ја совлада Бенфика и ја елиминираше ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт успеа да се пласира во полуфиналето на Лига Европа во најконтроверзниот меч на вечерта, откако со 2:0 ја совлада Бенфика и ја елиминираше ...
  сите 42 | | | веќе видена