Сан

  во

  На крајот на ноември минатата година Самсунг го најави својот телефон на свиткување, а овие денови официјално го соопшти 20 февруари 2019 како датум на кој ќе ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Судењето на Хоакин Ел Чапо Гузман, еден од најпознатите нарко босови на светот и поранешен лидер на мексиканскиот картел „Синалоа“, влегува во самата ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Шимпанза искористија гранка за да побегнат од своето живеалиште во зоолошката градина во Белфаст, северна Ирска, во саботата. Чуварот на зоолошката градина, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Барселона вчера освои бод на „Сан Мамеш“ против Атлетик Билбао, а најзаслужен за тоа беше голманот Марк Андре Тер Штеген прикажа уште еден одличен настап. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Марк Андре Тер Штеген беше најзаслужен за тоа што Барселона освои бод на гостувањето на „Сан Мамес“, од едноставно причина што германскиот чувар на мрежата ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Шимпанза искористија гранка за да побегнат од своето живеалиште во зоолошката градина во Белфаст, северна Ирска, во саботата. Чуварот на зоолошката градина, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Повикувањето на баба ви или на дедо ви (или на вашите родители кои се во поодмината возраст) на вечера може да им го продолжи животот – и да го зголеми ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Агенти на Мосад извлекле ирански нуклеарен физичар од Техеран, објави британскиот весник Сан. Израелските разузнавачки служби успеле да продрат во строго чуван ...
  сите 5 | | | веќе видена