Сан

  во

  Јувентус со победа се враќа од Милано откако со 2-0 ги победи росонерите, Гонзало Игуаин повеќе му помогна на својот поранешен клуб отколку на сегашниот откако ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Јувентус оствари победа на гостувањето кај Милан (0:2), а натпреварот покрај со доминацијата на гостите беше одбележан и со настапот на Гонзало Игуаин кој се ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Милан и Јувентус вечерва на „Сан Сиро“ ќе го одиграат големото дерби на 12. коло од италијанската Серија А. „Старата дама“ во Милано доаѓа како ...
  сите 25 | | | веќе видена