Сан

  во

  Две новинарски истражувања поврзани со американскиот претседател Доналд Трамп и известувањата за проблемот со вооружените напади по нападот на училиштето во ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Затворот „Алкатраз“ до 1963 година бил најчуваниот и најбезбеден затвор во САД. Поради неговата локација на остров, во средината на заливот на Сан Франциско во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Францускиот репрезентативец и фудбалер на Марсеј, Флориан Тован наскоро би можел да стане фудбалер на Милан. „France Football“ пишува дека Милан е многу блиску ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Натпреварот помеѓу Милан и Лацио донесе голем број контроверзни моменти. Најпрво во конфликт влегоа Луис Фелипе и Сусо, а потоа на доста нефер начин, Бакајоко ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Шпанскиот прволигаш, Валенсија ја победи Алба Берлин и по четврти пат во својата историја го освои пехарот во Еврокупот. Валенсија не дозволи никакво ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Славниот актер Бенедикт Камбербеч (42) учествувал во необичен инцидент на островот Вајт, пренесува „Дејли мејл“. Актерот го возел своето „ламборгини урус 4х4“ ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Хрватски град на Јадранот оваа година е поскап од Мајорка. Хрватска ја дели судбината на повеќето медитерански земји кои се борат со пад на побарувачката во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Шпанскиот прволигаш, Валенсија ја победи Алба Берлин и по четврти пат во својата историја го освои пехарот во Еврокупот. Валенсија не дозволи никакво ...
  сите 12 | | | веќе видена