Сан

  во

  Во Лигата на нации се одиграа неколку натпревари од стандардниот термин 20:45 часот со тоа што најинтересниот беше во Загреб каде Хрватска во дербито на ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Тин Једвај ја крена на нозе публиката на „Максимир“, а Хрватска е на прагот да приреди вистинско чудо во четвртата група од А сегментот во Лигата на Нации. ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Актуелниот светски вице-шампион Хрватска успеа делумно да се одмазди на Шпанија за понижувачкиот 6:0 пораз во Лигата на нации, откако со гол во 93. минута со ...
  сите 55 | | | веќе видена

  На 16 ноември во 20 часот ќе биде прикажан едукативно-уметничкиот процес/презентација на студентите при ФМУ-УКИМ во фоајето на приземје при ФМУ.Од 11 до 15 ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо заедно со својот најастар син и девојката Георгина го следеше во живо мечот меѓу Новак Ѓоковиќ и Џон Изнер кој се одигра во „О2“ арената, а ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Бројот на жртви во најсмртоносниот пожар во историјата на Калифорнија се зголеми на 56, а 130 луѓе се водат како исчезнати во огнената стихија што веќе една ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Бројот на жртви во најпогубниот пожар во историјата на Калифорнија порасна на 56 додека 130 луѓе и понатаму се водат како исчезнати во огнената стихија која ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Бројот на жртви во најсмртоносниот пожар во историјата на Калифорнија се зголеми на 56, додека 130 луѓе се водат како исчезнати во огнената стихија која веќе ...
  сите 106 | | | веќе видена