Сан

  во

  Хрватска и Шпанија одиграа возбудлив меч на „Максимир“, гостите во два наврати се враќаа од негатива, но на крајот Једвај во 93. минута донесе голема радост за ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во Лигата на нации се одиграа неколку натпревари од стандардниот термин 20:45 часот со тоа што најинтересниот беше во Загреб каде Хрватска во дербито на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Тин Једвај ја крена на нозе публиката на „Максимир“, а Хрватска е на прагот да приреди вистинско чудо во четвртата група од А сегментот во Лигата на Нации. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Актуелниот светски вице-шампион Хрватска успеа делумно да се одмазди на Шпанија за понижувачкиот 6:0 пораз во Лигата на нации, откако со гол во 93. минута со ...
  сите 20 | | | веќе видена

  На 16 ноември во 20 часот ќе биде прикажан едукативно-уметничкиот процес/презентација на студентите при ФМУ-УКИМ во фоајето на приземје при ФМУ.Од 11 до 15 ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо заедно со својот најастар син и девојката Георгина го следеше во живо мечот меѓу Новак Ѓоковиќ и Џон Изнер кој се одигра во „О2“ арената, а ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Бројот на жртви во најсмртоносниот пожар во историјата на Калифорнија се зголеми на 56, а 130 луѓе се водат како исчезнати во огнената стихија што веќе една ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Бројот на жртви во најпогубниот пожар во историјата на Калифорнија порасна на 56 додека 130 луѓе и понатаму се водат како исчезнати во огнената стихија која ...
  сите 136 | | | веќе видена