Сан

  во

  Милан ремзираше против Бетис во Лигата на Европа, а пред Росонерите има нов голем предизвик во недела – натпревар со Јувентус. Дербито од 12. коло на Серија А ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Гонзало Игуаин почна да тренира и веројатно ќе игра против својот пофранешен тим, Јувентус, на големото дерби во Серија А. Напаѓачот на миланезите се повреди ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Италијанските медиуми пренесуваат дека „Сан Сиро“ е комплетно распродаден за дербито во недела и дека Милан поставил нов рекорд во заработка во Серија А. Пред ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сандро Тонали е новиот Андреа Пирло, го споредуваат во стилот на игра со италијанската легенда, а со добрите настапи за Бреша, во Серија Б, го заслужи повикот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во викендот кој е пред нас ќе имаме шанса да погледнеме неколку интересни фудбалски натпревари. Со оглед на тоа што следува репрезентативната пауза, веројатно ...
  сите 71 | | | веќе видена