Сан

  во

  Старлетата Ким Кардашијан е новата ѕвзеда на мајското издание на модниот магазин Vogue и тоа е нејзината прва самостојна насловна страница за "модната ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поранешните кинески работници во холандската корпорација “ASML” украле голем број корпоративни тајни, предизвикувајќи штета од неколку стотици милиони евра.Ова ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Поранешните кинески работници во холандската корпорација “ASML” украле голем број корпоративни тајни, предизвикувајќи штета од неколку стотици милиони евра. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Минатава ноќ во НБА лигата се одиграа завршните мечеви од регуларниот дел од сезоната, а најмногу внимание повторно привлекоа дуелите на кои свое учество земаа ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Елизабет Холмс во 2003-та година имала само 19 години кога на својот ментор на Универзитетот Стенфорд му претставила револуционерна метода за анализирање на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Елизабет Холмс во 2003-та година имала само 19 години кога на својот ментор на Универзитетот Стенфорд му претставила револуционерна метода за анализирање на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Изминатата ноќ, во НБА лигата, се одиграа 11 натпревари со кои заврши регуларниот дел од сезоната. За два дена ќе започне разигрувањето за титулата, во кое ...
  сите 29 | | | веќе видена

  По победата на Детроит на гости кај Њујорк никс (89:115), се комплетираше костурот за разигрувањата во НБА-лигата. Познат е и целосниот распоред за првата ...
  сите 33 | | | веќе видена