Пекинг

  во

  И покрај постоечките меѓународни договори за некористење на вселенска технологија во воени цели, водечките земји во светот, активно работат на ова подрачје ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Канадскиот министер за надворешни работи, Кристија Фриленд, во вторникот информираше дека Отава официјално побарала од Пекинг да го поштеди животот на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Канадскиот министер за надворешни работи, Кристија Фриленд, во вторникот информираше дека Отава официјално побарала од Пекинг да го поштеди животот на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Канадскиот министер за надворешни работи, Кристија Фриленд, во вторникот информираше дека Отава официјално побарала од Пекинг да го поштеди животот на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Кина и САД имаат заеднички политички, економски и безбедносни интереси, и покрај спорот околу островите во Јужното Кинеско море. Во последните неколку месеци ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Кинескиот суд го осуди на смрт Канаѓанецот Роберт Лојд Шеленберг на новото судење за криумчарење на дрога, а овој случај дефинитивно ќе ги донесе односите ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во Пекинг е отворена антистрес соба во која клиентите имаат половина час да кршат шишиња, мобилни телефони, електронски уреди и слични предмети, за да се ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Консултантската фирма JBC Energy проценува дека производството во овој месец веројатно ќе надмине 12 милиони барели дневно. На светските пазари, цените на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Кинескиот извоз во декември минатата 2018 година забележал најголем пад во последните две години и покрај најбрзиот раст на извозот во последните седум години, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Зајакнувањето на соработката меѓу Кина и Русија претставува најголема закана за Соединетите држави, а руско-кинеската „антанта“ би можела да стане најголемиот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Саудиска Арабија планира да изгради рафинерија за нафта од 10 милијарди долари во пристанишнот град Гвадар во Пакистан. Тоа го најави министерот за енергетика ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Новинарите од британски Гардијан беа во близина на кампот за превоспитување во регионот Ксинџијанг . Среде големо поле е сместен кампот , окружен со високи ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Саудиска Арабија планира да изгради рафинерија за нафта од 10 милијарди долари во пристанишнот град Гвадар во Пакистан. Тоа го најави министерот за енергетика ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Саудиска Арабија планира да изгради рафинерија за нафта од 10 милијарди долари во пристанишниот град Гвадар во Пакистан. Тоа го најави министерот за енергетика ...
  сите 37 | | | веќе видена