Пекинг

  во

  Денес почнуваат првите пробни летови на новиот меѓународен аеродром во Пекинг. Аеродромот “Морска ѕвезда”, се наоѓа на 46 километри јужно од центарот на Пекинг ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Кина го изгради најголемиот аеродром во светот наречен „Морска ѕвезда“. Аеродромот кој се наоѓа јужно од центарот на Пекинг ќе се простира на 700.000 квадратни ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Денеска почнуваат првите пробни летови на новиот меѓународен аеродром во Пекинг. Аеродромот 2морска ѕвезда“ кој се наоѓа на 46 километри јужно од центарот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп вели дека “САД во односите со Кина е таму каде што сакаат да бидат”, додавајќи дека Пекинг го нарушиле трговскиот ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Голема тепачка изби во парламентот на Хонг Конг поради планираните законски измени според кои на осомичените ќе им биде судено во матична Кина. Тензиите ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп наредил зголемување на царините за речиси 300 милијарди долари преостанати кинески производи кои се увезуваат во САД, ...
  сите 69 | | | веќе видена