Пекинг

  во

  Вухан, главниот град на кинеската провинција Хубеи во кој за прв пат се појави новиот коронавирус од вчера повторно е отворен после 76-дневната блокада. Градот ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Високиот претставник за надворешна и безбдносна политика на Европската унија, Жозеп Борел, изрази стравување во четвртокот и предупреди од ризикот актери ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Директорот на Светската здравстевена организација Тедрос Адхан Гебрејесус побара пандемијата од коронавирусот да не се политизира и предупреди дека се ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Агентите на американското разузнавање уште кон крајот на ноември 2019 година го предупредувале Вашинтон за појавата на новиот тип коронавирус во кинескиот град ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Шефот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус, денеска побара да не се политизира пандемијата на коронавирусот кога американскиот ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека размислува за замрзнување на американското финансирање на Светската здравствена организација (СЗО) затоа што ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер стравува од нарушување на демократските системи и унилатерализмот во светот, во кој, како што вели, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Балканот може да очекува голем економски пад во наредните месеци, а ЕУ ќе биде важна во давањето помош за економски закрепнување, изјави американскиот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Балканот може да очекува голем економски пад во наредните месеци, а ЕУ ќе биде важна во давањето помош за економски закрепнување, изјави американскиот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  И покрај тоа што епидемијата на коронавирусот во Кина попушта, предупредувањата на медицинските експерти сѐ уште се во сила. Тие сметаат дека крајот на кризата ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Без оглед на тоа што епидемијата коронавирус во Кина се намали, предупредувањата на медицинските експерти сè уште се на сила, но очигледно дека на Кинезте им ...
  сите 52 | | | веќе видена