Пекинг

  во

  Кинески хирург изврши прва во светот операција на мозок од далечина благодарение на 5G технологија, врз пациент кој бил на 3.000 км. од лекарот. Д-р Линг Жипеи ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Критика кон една залудно потрошена младост Е тоа е тоа што ужасно ме нервира: твојата сопствена влада ќе направи сè за да те дисквалификува како потенцијален ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Пензионираниот американски пилот Енди Рајан, кој целиот свој живот летал со големи патнички авиони, вели дека ја знае локацијата на исчезнатиот малезиски ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Кинеските власти уапсија од 2014 година речиси 13.000 „терористи” во оддалечената западна провинција Ксинџијанг, објавено е денес во подолги полициски упатства ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Пензиониран пилот на Боинг смета дека исчезнатиот лет МХ370 тргнал кон тајна писта - им рече на истражителите каде би требало да го бараат. Енди Рајан верува ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Со интервенција на американски политичари , меѓу кои и советникот ан Белата куќа за национална безбедност , Џон Болтон, бил избегнат судар од поголеми размери ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Коби Брајант имаше „мека“ рака за репрезентацијата на Србија на денешната ждрепка за групите на Светското кошаркарско првенство во Кина (31 август-15 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Ле ги отфрли обидите за мешање на надворешни фактори во ова прашање од кинеската внатрешна политика. Кина се соочува со осуда од меѓународната јавност поради ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Новата анкета на „Галуп интернешенел” покажува дека мнозинството испитаници во светот ја претпочитаат Кина за глобален лидер пред САД. Според истражувањето, 34 ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Новата анкета на „Галуп интернешенел“ покажува дека мнозинството испитаници во светот ја претпочитаат Кина за глобален лидер пред САД. Според истражувањето, 34 ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Новата анкета на „Галуп интернешенел” покажува дека мнозинството испитаници во светот ја претпочитаат Кина за глобален лидер пред САД.Според истражувањето, 34 ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Новата анкета на „Галуп интернешенел” покажува дека мнозинството испитаници во светот ја претпочитаат Кина за глобален лидер пред САД. Според истражувањето, 34 ...
  сите 15 | | | веќе видена