Пекинг

  во

  Американскиот републикански сенатор Џон Мекејн почина на 81-годишна возраст откако се бореше со рак на мозокот една година. Мекејн, кој бил воен затвореник во ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Њујорк тајмс Антената, која се издига во пустина, изгледа како илузија, треперлива кула од 16 ката над ветровитиот појас Патагонија. Направата тешка 410 тони е ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Њујорк тајмсАнтената, која се издига во пустина, изгледа како илузија, треперлива кула од 16 ката над ветровитиот појас Патагонија.Направата тешка 410 тони е ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Пред неколку години тим археолози чистејќи песок од еден антички египетски гроб откри повеќе скршени грниња. Едно од нив содржеше мистериозна бела состојка. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Индиските и кинеските власти договорија јакнење на воената соработка, иако граничните спорови помеѓу овие две земји траат уште од војната во 1962-ра година. ...
  сите 2 | | | веќе видена