Пекинг

  во

  Мостот е изграден така што би можел да издржи земјотрес со јачина од 8 степени по Рихтеровата скала, а искористени се 400.000 тони челик. Најдолгиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Се очекува на свеченоста утре да присуствува кинескиот претседател Си Џинпинг, заедно со највисоките функционери на Хонг Конг и градот Макао, а мостот во среда ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Германскиот весник „Ханделсблат“ во текстот „Да за промена на името е пораз за нацонализмот на Балканот“ пишува дека поради „да“ за промена на името во Северна ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Чекор во насока кон ЕУ и НАТО, а против национализмот е оценка на дел од германските медиуми за случувањата во Македонија, откако во Собранието беше поддржано ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Чекор во насока кон ЕУ и НАТО, а против национализмот е оценка на дел од германските медиуми за случувањата во Македонија, откако во Собранието беше поддржано ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Чекор во насока кон ЕУ и НАТО, а против национализмот е оценка на дел од германските медиуми за случувањата во Македонија, откако во Собранието беше поддржано ...
  сите 8 | | | веќе видена