Пекинг

  во

  Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер планира да се посвети на добротворна работа и на своите четири деца по крајот на својата кариера, изјави тенисерот за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер планира да се посвети на добротворна работа и на своите четири деца по крајот на својата кариера, изјавил тој за „Мајами ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер планира да се посвети на добротворна работа и на своите четири деца по крајот на својата кариера, изјави тенисерот за ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер планира да се посвети на добротворна работа и на своите четири деца по крајот на својата кариера, изјави тенисерот за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер планира да се посвети на добротворна работа и на своите четири деца по крајот на својата кариера, изјави тенисерот за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер планира да се посвети на добротворна работа и на своите четири деца по крајот на својата кариера, изјави тенисерот за ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Европските компании се повлекуваат од повторно се повлекуваат од Иран во страв од американската одмазда поради повторното воведување санкции за оваа земја, ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Неизвесно е дали ќе се гласа во Атина, Букурешт, Будимпешта, Варшава, Истанбул, Каиро, Мадрид, Москва, Њу Делхи, Пекинг, Отава, Подгорица, Приштина, Тирана , ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Царините на САД и високите буџетски дефицити ќе го забават растот на американската економија, според една студија на економистите од приватниот сектор во САД, ...
  сите 45 | | | веќе видена

  По овие тонови на подршка од Кина, Анкара најави дека е расположена да ја зајакне соработката и комуникацијата со комунистичката власт во Пекинг.Кина денеска ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пред неколку години тим археолози чистејќи песок од еден антички египетски гроб откри повеќе скршени грниња. Едно од нив содржеше мистериозна бела состојка. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Еден од нив е и инфраструктурата, односно изградба на сообраќајници, копање тунели и градење мостови. На сите име е јасно дека градењето на мост е исклучително ...
  | | веќе видена